Cause List – Thursday 26th Jan. 2023
January 26, 2023
Cause List – Friday 27th Jan. 2023
January 27, 2023
Cause List – Thursday 26th Jan. 2023
January 26, 2023
Cause List – Friday 27th Jan. 2023
January 27, 2023

IN THE MAGISTRATE COURT OF OGUN STATE

IN THE ABEOKUTA MAGISTERIAL DISTRICT

HOLDEN AT ABEOKUTA

BEFORE HIS WORSHIP F. A. DAUDU (MRS.) C.M. II

 ON MONDAY THE 30TH DAY OF JANUARY, 2023

 

FAMILY CAUSE LIST

  1. FC/MA/160/22 PO       vs        Damilare Odesanya
  2. FC/MA/16/22 PO       vs        Hope Peters & Anor
  3. FC/MA/04/22 PO       vs        Grace Omotosho & 2ors
  4. FC/MA/191/20 PO       vs        Moses Abiodun
  5. FC/MA/193/21 PO       vs        Isaac Apotiola & 3ors
  6. FC/MA/246/21 PO       vs        Fawas Olabode & 2ors
  7. FC/MA/156/21 PO       vs        Fathia Odebiyi & Anor
  8. FC/MA/250/21 PO       vs        Divine Ikeh & 2ors
  9. FC/MA/15/22 PO       vs        Solomon Abiodun

 

 

ON TUESDAY THE 31ST DAY OF JANUARY, 2023

  1. FC/MA/247/22 PO       vs        Timileyin Onasanaya & 2ors
  2. FC/MA/179/22 PO       vs        Folaji Kazeem & Anor
  3. FC/MA/232/21 PO       vs        Oluwadarasimi Adesanya
  4. FC/MA/07/22 PO       vs        Byran Osuntade & 2ors
  5. FC/MA/316/22 PO       vs        Matthew Oyekunle
  6. FC/MA/300/22 PO       vs        Esther Ukama
  7. FC/MA/91/22 PO       vs        Victoria Rafia & 2ors
  8. MA/97F/19 PO       vs        Taiwo Jolaoso & Anor
  9. FC/MA/180/21 PO       vs        Damilola Akhiemen & Anor
  10. FC/MA/59/22 PO       vs        Nofisat Alani & 2ors
  11. FC/MA/204/21 PO       vs        Muiz Odubiyi & Anor
  12. FC/MA/308/22 PO       vs        Anu Abiodun
  13. FC/MA/311/22 PO       vs        Doris Abiodun
  14. FC/MA/230/22 PO       vs        Enoch Akolade Salako
  15. MISC/12/22 PO       vs        Mr & Mrs. Okanlawon
  16. MA/131F/18 PO       vs        Isa Ademuyiwa
  17. FC/MA/144/22 PO       vs        Emmanuel Fatade
  18. FC/MA/280/20 PO       vs        Godwill Izabi John
  19. FC/MA/245/22 PO       vs        Adeyanju Abiodun

 

 

ON WEDNESDAY THE 1ST DAY OF FEBRUARY, 2023

  1. FC/MA/115/22 PO       vs        Omigade Oluwashindara
  2. FC/MA/07/23 PO       vs        Folarin Hamzat
  3. FC/MA/106/22 PO       vs        Moyinoluwa Adeyanju
  4. FC/MA/214/22 PO       vs        Mohammed Alao & Anor
  5. FC/MA/22/23 PO       vs        Akesire Mazeed & Anor
  6. FC/MA/230/21 PO       vs        Abibat Adekunle
  7. FC/MA/241/21 PO       vs        Ifedayo Adewunmi & Anor

 

 

ON THURSDAY THE 2ND DAY OF FEBRUARY, 2023

  1. MA/267F/19 PO       vs        Evidence Olayinka
  2. FC/MA/196/22 PO       vs        Olajide E. Awosedo
  3. FC/MA/81/22 PO       vs        Rodiat Odunewu & Anor
  4. FC/MA/317/22 PO       vs        Idris Adeboye & Anor
  5. FC/MA/136/22 PO       vs        Ashruf Abiodun & Anor
  6. FC/MA/52/22 PO       vs        Darasimi Oluwatosin & 3ors
  7. FC/MA/117/22 PO       vs        Zainab Sowunmi & 3ors
  8. FC/MA/309/22 PO       vs        Irebami Abiodun
    9.         FC/MA/184/21         PO       vs        Teslim Ifeoluwa Kareem

 

 

ON FRIDAY THE 3RD OF FEBRUARY, 2023

  1. FC/MA/282/22 PO       vs        Ayomide Joseph
  2. FC/MA/302/20 PO       vs        Imoleayo Solanke
  3. FC/MA/234/21 PO       vs        Samuel Yakubu
  4. FC/MA/175/22 PO       vs        James Oluwasemilore Sanyaolu & 2ors
  5. FC/MA/149/22 PO       vs        Samuel Ogunjimi
  6. FC/MA/28/22 PO       vs        Basit Ademola & Anor
  7. FC/MA/181/22 PO       vs        Teslimah Bamishile
  8. FC/MA/184/22 PO       vs        Abiodun Hammed Shittu & 2ors
  9. FC/MA/70/20 PO       vs        Ifeoluwa Adekanmi & 2ors
  10. MA/206F/18 PO       vs        Lateef Balogun & 2ors
  11. FC/MA/21/23 PO       vs        Emmanuel Fadiran & Anor

 

 

Comments are closed.